Najväčší študentský portál na slovenskom internete Zones.sk prináša novú službu pre študentov stredných škôl – Android aplikáciu s vypracovanými maturitnými témami z mnohých okruhov. Ide o prvú podobnú aktivitu portálu, no v trende vytvárania aplikácií chce v budúcnosti pokračovať.

Maturita kedykoľvek

Aplikácia, ktorú si každý študent môže zadarmo stiahnuť do mobilného telefónu, obsahuje celkovo 22 okruhov. Okrem prírodných vied (matematiky, fyziky, chémie, biológie, geografie, informatiky) ponúka aj humanitné (psychológiu, filozofiu, dejepis, umenie a kultúru, slovenský jazyk a literatúru, anglický, nemecký a španielsky jazyk, náboženstvo) a mnohé ďalšie. Po rozbalení každého okruhu sa zobrazí 30 najčastejších otázok, z ktorých si študenti vyberajú na maturitách. Aplikácia je jednou zo služieb najnavštevovanejšieho maturitného servera Zmaturuj.sk, ktorý patrí do portfólia Zones.sk.

„Cieľom aplikácie je uľahčiť a zefektívniť študentom prípravu na maturitnú skúšku. Odteraz maturanti môžu kedykoľvek nájsť priamo v mobile viac ako 620 maturitných tém, a tak sa čo najlepšie pripraviť na skúšku dospelosti,“ konštatuje Ľuboš Demovič, zakladateľ portálu Zones.sk.

Pre každého maturanta

Po stiahnutí Android aplikácie privíta študenta prehľadné prostredie jednoduchého dizajnu s rýchlym prístupom k zvolenej téme. Ovládanie je nenáročné a intuitívne, čo pred skúškami ocení každý maturant. Výhodou pri používaní je nezávislosť od internetového pripojenia a možnosť prispôsobenia používateľského prostredia (farby textu a pozadia, fullscreen, podpora multitouch zoomovania, a ďalšie).  Kompletné informácie o  aplikácii s možnosťou bezplatného stiahnutia sú k dispozícii na http://zmaturuj.zones.sk/mobilna-aplikacia/.

„Aplikáciu pre maturantov si už stiahlo niekoľko tisíc používateľov, čo považujeme za jasný signál prinášať služby tak ako pre klasické počítače, tak aj pre mobilné zariadenia,“ vysvetľuje Ľuboš Demovič, zakladateľ portálu Zones.sk.