Národné dobrovoľnícke centrum C.A.R.D.O. o.z. spolu s Nadáciou Pontis a RmS organizuje 24. februára 2013 v popoludňajších hodinách v nákupnom centre Eurovea podujatie Tvoja denná dávka dobrovoľníctva – jedinečnú akciu, pri ktorej sa nebude o dobrovoľníctve iba hovoriť, ale každý si môže nájsť tú svoju ponuku na dobrovoľnícku aktivitu, ktorá mu bude najviac vyhovovať. Práve tieto tri organizácie pripravujú pravidelné celoročné dobrovoľnícke podujatia pod názvom Dni dobrovoľníctva, Naše mesto, 72 hodín.

Na podujatí budú zastúpené organizácie, ktoré budú reprezentovať ponuky pre dobrovoľnícke aktivity rôznych skupín verejnosti.  Sloboda zvierat, o.z. Pluto – šaty s príbehmi, Materské centrum Kramárik, Fórum života, Slovenský výbor pre UNICEF, Bratislava – Mestská časť Staré mesto, nezisková organizácia  prestredoskolákov.sk a iné.

Podujatím chce C.A.R.D.O.  dokázať, že každá skupina obyvateľstva si vie nájsť dobrovoľnícku aktivitu vhodnú pre ňu. Platí to pre mladých ľudí aj seniorov, rodiny s deťmi, zamestnancov aj nezamestnaných, jednotlivcov. Na vyhľadávanie dobrovoľníckych ponúk veľmi jednoducho slúži napríklad stránka www.dobrovolnictvo.sk.

Kultúrny program a sprievodné podujatia budú v réžii Strednej umeleckej školy scénického výtvarníctva z Bratislavy. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne, pre mladých tanečné vystúpenia, pre skôr narodených zasa módna prehliadka. Nebude chýbať poradenstvo pre nezamestnaných ako získať aktivačný príspevok z Úradu práce a možnosť sa dozvedieť viac o tom, ako darovať až 3% dane z príjmu.

Všetci, ktorí sa podujatia zúčastnia a zaregistrujú sa na stránke www.dobrovolnictvo.sk, môžu súťažiť o atraktívne ceny: notebook, umelecká fotografia, nadštandardná preventívna zdravotná prehliadka, balíček ošetrenia pleti podľa vlastného výberu atď.

Podujatia sa zúčastnia aj herci Zita Furková, Bibiana Ondrejková, Lukáš Latinák a Richard Stanke.

Podujatie je venované propagácii dobrovoľníckych aktivít roka 2013 a budovaniu myšlienky dobrovoľníctva ako základu zdravej spoločnosti.

Zdroj: C.A.R.D.O.