Majo sa v poslednom ročníku ocenenia dostal medzi 5 finalistov ceny Most v kategórii Mladý líder, ktorú následne verejným hlasovaním získal. Po roku prinášame informácie ako pokračuje jeho KaF projekt a čo preňho získanie ceny znamená.

Aký pre teba malo význam dostať ocenenie Mladý líder roka?

Stále hovorím, že to nie je moja cena, ale cena Oravy a ľudí, ktorí sa tu snažia niečo vybudovať a zanechať. Ja som sa iba pokúsil byť ten, kto si to vezme na triko:) Konečne sme aj my dostali šancu ukázať, že aj tu je potenciál a chuť a veci, o ktoré sa snažíme sa tak mohli dostať k ľuďom z rôznych kútov Slovenska.

Radosť mám hlavne z toho, že ako KaF Projekt sme dovtedy fungovali asi iba 3 mesiace. Uvedomujem si, že každý rok sa tá partia, s ktorou na niečom „makáme“ rozpŕchne po vysokých školách, ale vôbec mi nejde o to, aby tu zostávali, veď každý máme svoje sny! Pamätám si však ako som presedel na strednej 4 roky v lavici a hovoril som si, že nech je už po mature a konečne vypadnem niekam do sveta. Myslel som si, že ma budú všade čakať s otvorenou náručou, no vôbec som na to nebol pripravený. A teraz ľutujem, že som „zabil“ 4 roky života, v podstate čas keď som mal najviac energie. Snažíme sa len o to, aby sme ten čas kým sme tu naozaj využili a aby sme  vďaka tomu, čo robíme, či už je to hudba, tanec, divadlo, video, foto atd. získali kopec zážitkov, skúseností, praxe, vedomostí, ktoré sa potom zídu.

Ako Mladý líder si sa dostal k rôznym príležitostiam, čo bol pre teba najsilnejší zážitok?

Veľmi rád rozprávam 🙂 a práve vďaka tomu som sa dostal na rôzne konferencie, vysoké školy, stretnutia, na ktorých ľudí zaujímalo čo si myslím, čo ma baví a ako sa na veci pozerám ja. Stretol som kopec zaujímavých ľudí a koniec koncov mám vždy najväčšie zážitky práve z nich. Vtipný a nezabudnuteľný moment bol aj ten, keď som po oceňovaní, naozaj unavený, trošku zadriemal pred hotelom, kde nás organizátori ubytovali a prikryl som sa pamätnou tabuľou, ktorú som vyhral:)

Moment, ktorý však bol naozaj vzácny a nikdy naň nezabudnem bol ten, keď som si preberal cenu a na pódiu spolu so mnou stálo aj 15-20 kamarátov! Vtedy som mal pocit, že to robíme správne a že sa to oplatí.

Keď sa pozrieš späť, čo si sa za ten rok naučil?

Naučil som sa, že „kde je vôľa, tam je cesta“ 🙂

Čo s KaF chystáte ďalej?

Za 22 dní sme v priestoroch Katolíckeho domu v Námestove zariadili nový alternatívny KaF Klub, kde každý piatok večer a vlastne nielen v piatok večer ponúkame verejnosti zaujímavý program koncerty, diskusie, filmy atď. Podarilo sa nám urobiť sedenie z paliet, či taburetky alebo barový pult z kníh. Mám z toho naozaj radosť.

Katolícky dom kedysi slúžil aj ako Dom kultúry a kvôli tomu plánujeme od 1.3. otvoriť dva divadelné súbory. Funguje nám už aj tanečná škola, do ktorej sa prihlásilo asi 30 mladých, okrem toho funguje aj  KaF tanečná skupina. Z minuloročného hudobného projektu naďalej pracujú asi 4 kapely. Pripravovať chceme začať aj časopis, či barmanské show a 1. apríla  spúšťame projekt Pošli to ďalej, v ktorom budeme pomáhať slabším rodinám. Zaujímavý by mohol byť aj fotoateliér. 29.6. sa uskutoční akcia Deň pre všetkých, ktorá je vlastne prehliadkou všetkého, o čo sa snažíme.

Koho by si chcel cenou Most oceniť ty?

Boh-rodina-kamaráti, to je taká moja postupnosť a určite by som si tam niekoho vybral:) Mám naozaj niekoľko vzorov a ľudí, ktorých si skutočne veľmi vážim a odporučil by som ich na kadejaké ceny. Rád by som však spomenul jedno meno a to je Braňo Kožuch, ktorého mám rád a ďakujem mu za veľmi veľa!  Nebyť jeho, tak nie som taký ako som:)

Máte tip, kto by si podobne ako Majo zaslúžil ocenenie? Nominujte!