Festival Lumen 7. a  8. júna 2013 už tradične ponúkne zahraničné i slovenské gospelové kapely, bohatý sprievodný program vo forme prednášok a workshopov, tanečné divadlo, multižánrový program, či detský kútik. Festival sa konceptom “city music festival” snaží ponúknuť kultúru v rôznych formách na viacerých miestach Trnavy. Okrem Trojičného námestia, na ktorom sa odohrá väčšina hudobných vystúpení, je pre návštevníkov festivalu pripravený program v Mestskom amfiteátri, v kine Hviezda a na Radničnom nádvorí.

Festival Lumen 3Organizátori Festivalu Lumen plánujú aj niekoľko noviniek a prekvapení, ktoré priebežne zverejňujú na stránke www.fln.sk a Facebook stránke Festivalu Lumen.

“Headlinerom piatkového programu bude britská formácia LZ7, ktorú návštevníci už mali možnosť vidieť na Festivale Lumen v roku 2010 a taktiež aj na FLN HipHop night,” povedal PR manažér festivalu Michal Královič. Zoskupenie, ktoré v roku 2005 založil Lindz West, má na svojom konte tri vydané albumy a ponúkne energický rap, ktorý určite rozhýbe všetkých návštevníkov festivalu. Ďalšou z účinkujúcich skupín je Good Weather Forecast z Nemecka. Kapelu založili 6 chalani vo februári 2008 a takmer hneď zaznamenali veľký úspech. Ich hudba je kombináciou štýlov  rock, pop, ska a elektro.

Organizátori plánujú v najbližších dňoch predstaviť aj headlinera Festivalu Lumen 2013,  ktorého sobotňajší koncert bude vyvrcholením tohto ročníka.

Zdroj: Veronika Bražinová, Festival Lumen