Odovzdávanie cien sa bude konať 30.mája 2013 o 19:00h v priestoroch divadla A4 (budova YMCA) v Bratislave na Karpatskej ulici.

Ocenenie MOST, ktoré udeľuje Rada mládeže Slovenska (RmS) už 8. rokom vo viacerých kategóriách, je najmä morálne ohodnotenie a zviditeľnenie dobrovoľníckej práce s deťmi a mladými ľuďmi.

Cena sa udeľuje spätne za predchádzajúci rok. Na zaujímavé aktivity, neprehliadnuteľných ľudí a inšpiratívne myšlienky za rok 2012 mohol prostredníctvom nominácie upozorniť ktokoľvek.

Ocenenie sa udeľuje v kategóriách Mladý/á líder/ka, Dlhodobý prínos, Partnerstvo roka a Najlepší projekt. Zároveň organizátor udeľuje zvláštnu Cenu RmS.

Finalisti v kategórii Najlepší projekt

Z doručených 115 nominácií, z ktorých bolo 86 platných, vybrala porota v zložení Zora Pauliniová, Andrej Návojský, Marián Kasan, Ľubica Drangová, Lucia Skokanová a Monika Zbínová jednotlivých víťazov a v kategórii Najlepší projekt piatich finalistov.

V spolupráci s portálom sme.sk o konečnom víťazovi tejto kategórie rozhodnú čitatelia svojím hlasom od 13. do 28.mája 2013. Medzi finalistami sú tieto projekty (v abecednom poradí): Hidepark Nitra, IPČKO.sk, Nástupište 1 – 12, Stage a UniValue.sk. Viac zistíte po kliknutí na tento link.

Odovzdávacím večerom budú sprevádzať Tomáš Hudák a Juraj “Šoko” Tabaček. Vstup je voľný, aktuálne info nájdete aj na facebookovom podujatí.

Viac informácií o samotnom ocenení nájdete na www.mladez.sk/most.

(c)jhh