Koncert za zdravý rozum v Bruseli  je neoddeliteľnou súčasťou väčšieho projektu, ktorý v roku 2013 organizuje OZ nevidiacich Ambrelo z Bratislavy a cieľom ktorého je priblížiť širokej verejnosti život a prácu handicapovaných umelcov z krajín V4 a dokázať, že handicap nie je bariérou v sebarealizácii zrakovo postihnutých ľudí.

Dva veľmi úspešné koncerty už boli odohrané na popredných námestiach Prahy a Bratislavy a tretí by sme radi zrealizovali v predvianočnom období v Bruseli.  Jeho tvárou bude člen OZ Ambrelo Maroš Bango a hosťami: za Poľskú republiku vystúpi nevidiaca speváčka Patrycja Malinowska a za Maďarsko nevidiaci hudobník a spevák Mário Jánoki. Za Českú republiku sme sa rozhodli pozvať mimoriadne nadaného nevidiaceho umelca, absolventa konzervatória Radka Žaluďa.

Spoločný koncert umelcov strán V4 pod názvom Koncert za zdravý rozum v Bruseli sa bude konať 10.12.2013 o 19.00 hod. v Bruseli v kostole Slovenskej katolíckej misie Sacré – Coeur na  Rue le Corrége 19 a finančne ho podporia Vyšehradský fond a Bratislavský samosprávny kraj.  Projekt Ďalej podporujú Bratislavský samosprávneho kraj, veľvyslanec SR v Bruseli Ján Kuderjavý, slovenská, poľská a maďarská ambasáda, podpredseda Európskej komisie JUDr. Maroš  Šefčovič a Slovenská katolícka misia.

Unikátny koncert nevidiacich  umelcov Maroša Banga a Radka Žaluda možno zažiť aj 18.12.2013, 19.00 hod., V-klub, Nám. SNP 12 v Bratislave. Bližšie informácie o podujatí poskytne organizátor podujatia, OZ Ambrelo na čísle +421 905 600 417.

Zdroj: OZ Ambrelo