Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) už viac ako štyri roky ponúka animátorom malých spoločenstiev metodické materiály pre prácu s deťmi a mládežou prostredníctvom stránky www.animator.sk. Od marca 2014 prichádza s vynoveným príťažlivým dizajnom a novými rubrikami.

Ťažiskom stránky sú metodické materiály pre prácu s deťmi a mládežou, ktoré zahŕňajú námety na tematické stretnutia, zábavné a podnetné aktivity, hry, otázky na diskusiu k zaujímavým knihám a filmom, ale aj tipy, ako zorganizovať koncert, živý betlehem, hranú krížovú cestu či iné podujatia. „Naším cieľom je pridávať nové námety každý týždeň, aby sme animátorov zásobovali čerstvými nápadmi,“ povedala Zuzana Vengliková, zodpovedná za projekt.

Na stránke pribudli informácie o ubytovacích zariadeniach vhodných na víkendové podujatia alebo letné tábory pre deti a mládež. Medzi ďalšie novinky patrí databáza rečníkov a kresťanských hudobných skupín, vytvorená v spolupráci so stránkou WorshipLife. „Stále hľadáme spôsoby, ako zlepšiť našu prácu, ako vytvoriť lepšie podmienky pre mladých ľudí, pre ich rozvoj a zároveň poukázať na možnosti, ktoré existujú a ktoré môžu využívať. Vynovenou verziou stránky chceme osloviť mládež a povzbudiť ju k aktívnemu a radostnému životu s Bohom v spoločenstvách,” povedala Lea Hagovská, výkonná riaditeľka ZKSM.

V súlade s mottom stránky „rastom k zrelosti“ majú jej tvorcovia na pamäti aj rozvoj animátorov, ktorým prinášajú prednášky, inšpiratívne články a informácie o možnostiach vzdelávania na animátorskej či líderskej škole. Stránka je postavená na systéme Moja Komunita, ktorého cieľom je spájať kresťanov na webe.

Zo stránky animator.sk som čerpala hlavne počas Roku viery, kde som nachádzala neustále nové a na seba nadväzujúce podklady na vedenie stretka. Využila som ju aj pri príprave detských letných táborov, dni detí a podobne,“ uviedla Mária Francová, vedúca mládežníckeho spoločenstva v Spišskom Podhradí. Pre Tatianu Dankovú, vedúcu mládežníckeho zboru FireFly v Bernolákove, je animátor.sk zdrojom nápadov: „Je to super stránka! Inšpirujeme sa ňou pri príprave dievčenských stretiek.“

Zdroj: ZKSM