Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov je festival možnosťou, ako sa zúčastniť na veľmi chutnej forme verejnej zbierky.  Z každého objednaného jedla ide minimálne jedno euro na podporu projektov, ktorými občianske združenie Divé maky pomáha talentovaným rómskym deťom.

Počas druhého aprílového týždňa sa budú v bratislavských reštauráciách El Gaucho, St. Marten, Pohoda Caffe, Funki punki, Lemon tree, Pod Kamennym stromom, Prašná Bašta a ďalších podávať rómske špeciality. Reštaurácie zostavia svoje menu z tradičných receptov rómskej kuchyne a v niektorých vám k jedlu zahrá rómska kapela. Ochutnajte hustú polievku Žufku, placku Marikľu či pečené rebrá Pešvare! Určite nebudete sklamaní-jedlá sú jednoduché, ale mimoriadne chutné. Navyše, Gipsy Food Festival je aj formou ako búrať predsudky a navrátiť Bratislave jej historický kolorit.

Výťažok z predaja jedál bude venovaný neziskovej organizácií Divé maky. Každý, kto ochutná menu z Gipsy Food Festivalu, alebo prispeje inou formou- napríklad dvoma percentami z daní, poskytneaj šancu. Spoločne môžeme vďaka štipendijnému programu zmeniť osud rómskych detí s výnimočným nadaním a motiváciou, ktoré pochadzajú zo sociálne slabších rodín. Cieľom Divých makov je prostredníctvom pozitívnych príkladov  týchto mladých ľudí budovať novú, úspešnú a hrdú rómsku generáciu.

Pripravili sme pre vás aj viaceré sprievodné akcie:

V spolupráci so školou varenia Chefparade máte možnosť naučiť sa variť tradičné rómske jedlá s pomocou uznávaných šéfkuchárov. Môžete ich ochutnať v Starej tržnici v rámci festivalu [fjúžn] počas víkendu 12-13.4.2014. 

Divé maky spoločne s Funki Punki palacinkami nájdete na Dobrom trhu na Jakubovom námestí 26.3.2014.

Viac sa dozviete na http://gipsyfoodfestival.divemaky.sk