V túto stredu sa v bratislavskom Technopole bude konať už 3. ročník neformálnej konferencie Jump Slovensko organizácie Voices. Naživo sa stretne 200 účastníkov občianskych iniciatív, ktoré budú zdieľať svoje príbehy, skúsenosti a nápady s účastníkmi na mieste a študentmi stredných a vysokých škôl online. 

Konferencia pre všetkých

Organizátori podujatia zastávajú názor, že úspech má mnoho podôb. Nie je to len zameranie sa na seba, vlastný prospech a individuálny rozvoj, ale aj úžitok pre iných.

Konferencia bude zložná z dvoch blokov. Doobeda budú môcť príbehy jedenástich ľudí počúvať nielen návštevníci v sále, ale aj študenti prostredníctvom internetovej televízie na tzv. viewing parties. „Bol som príjemne prekvapený z pozitívnych reakcií študentov a pedagógov z Košíc, Banskej Bystrice, Bratislavy či Levíc. Neformálnejšie a účinnejšie prepojenie školy so širokým spektrom aktivít v občianskej  spoločnosti si neviem predstaviť. Myslím, že to bude dobrá skúsenosť pre učiteľov aj ich žiakov,“ hovorí Ivan Ježík z Voices.

Túto časť programu bude možné sledovať na stránke metoo.sk/jump. Diváci sa budú môcť do diania na konferencii zapájať prostredníctvom online aplikácie sli.do. Na stránke sli.do/Jump môžu spíkrom a spíkerkám klásť otázky, či hlasovať za najlepšieho/iu z nich. Tie najzaujímavejšie otázky budú zodpovedané počas diskusie.

Jump Slovensko 2014_tvare

Nápadité popoludnie

Druhý blok Jump Slovensko bude venovaný len prítomným v piatich Nápadiskách. Na podujatie sa stále ešte môžete prihlásiť, lístky sú stále v predaji a jeden kúpite za 20 eur. Kompletný program a registračný formulár nájdete na jumpslovensko.sk. „Jump je projekt, počas ktorého sa na jednom mieste stretnú neskutočne inšpiratívni ľudia, ide z nich veľa energie. Keď sa to ešte spojí s odhodlaním, vedomosťami, dokážu zrealizovať veci, pri akých si mnohí ľudia povedia „to sa nedá“. Keby sa chceli zamestnať, mať takýchto ľudí vo firme by bol pre zamestnávateľa sen,“ hovorí účastníčka predchádzajúceho ročníka konferencie Marcela Glevická zo spoločnosti Profesia.

 

Sprievodnými aktivitami konferencie bude digitálna výstava dokumentárneho fotografa časopisu .týždeň, Borisa Németha. Ten už niekoľko rokov spolupracuje aj s Voices. Po dni plnom zaujímavých myšlienok príde čas aj na oddych a zábavu, teda na AfterJump. Choreograf Vlado Michalko naučí účastníkov za doprovodu Ľudovej hudby Miša Nogu zopár rómskych a ďalších folklórnych kreácií- Môžete sa tešiť aj na gurmánsky pôžitok vďaka Veggie a Chris` Soups, koláčov od Kaviarne Zrnko, lahodnej kávy Dobre&Dobré a o nealko drinky sa postarajú Herbert Sirupy.

Podujatie sa uskutoční v organizácii Voices a vďaka podpore Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Programu aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien.

Neformálnu konferenciu Jump Slovensko 2014 podporili aj hlavní partneri Nadácia Orange a Občianske združenie VČELÍ DOM. Mediálnymi partnermi sú áno! magazín, Cukru production, Dobrá škola, MONO, MeToo.sk, Rádio_FM, .týždeň, Shiz.sk, Student24.sk, sli.do a wopss.sk.

Zdroj: Teplická, Voices