Pri príležitosti spomienky na zakladateľa SDM Jána Pavla II. spustila 22. októbra Rada KBS kampaň na podporu účasti slovenských mladých na budúcoročných Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove. Tisícky propagačných materiálov zašle do všetkých diecéz Slovenska.

Rada KBS pre mládež a univerzity spúšťa kampaň na podporu účasti slovenských mladých na budúcoročných Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove. V týchto dňoch dala vytlačiť tisícky plagátov, letákov a bannerov, ktoré potom zašle do všetkých diecéz Slovenska. Prostredníctvom nich pozývajú mladých navštíviť mesto Božieho milosrdenstva a zapojiť sa do duchovnej prípravy. Obsahujú tiež logo SDM v Krakove, dátumy prípravných Dní v diecézach i samotných SDM a zemeguľu, symbol spojenia s mladými z celého sveta. Z nej vychádzajú posolstvá, ktoré mladí zažijú na konci júla budúceho roka v Poľsku.

Záujemcovia ich nájdu bezplatne na webstránke www.svetovednimladeze.sk.

“Mladým ponúkame zážitok, na ktorý nezabudnú nikdy v živote. Skúsenosť so živou a mladou Cirkvou z celého sveta, tak blízko, v susednom Poľsku, ale najmä stretnutie so živým Bohom a nástupcom Krista na zemi – Svätým Otcom Františkom. Preto plagát obsahuje posolstvá, ako “Slováci za Tatrami”, “S Františkom za sv. Jánom Pavlom II.” či “Objatie poľskou Cirkvou,” hovorí Marika Komendová, zodpovedná za tvorbu propagačných materiálov.

Kampaň na podporu účasti slovenských mladých na svetovom podujatí, na ktorom očakávajú organizátori v júli budúceho roka okolo 2,5 milióna ľudí, nadväzuje na promo kampaň na sociálnych sieťach a webstránke, ako aj na spustenie duchovnej prípravy. Už budúci mesiac na ňu nadviaže spustenie oficiálnej slovenskej registrácie. Každá diecéza si bude registrovať mladých samostatne. Pútnici sa spoločne zídu aj na slovenskom programe, ktorý pre nich pripraví samotná Rada. Prípravy na podujatie spustila už na letnom Národnom národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade. V Krakove Rada chystá program zo slovenských katechéz s biskupmi a spoločných svätých omší. K dispozícii bude aj slovenský “stan” priamo v Krakove – informačné miesto, ktoré mladým zo Slovenska poskytne cenné rady o samotnom podujatí.

Zdroj: Michal Lipiak, Rada KBS