Hudobné skupiny Vidiek a Pacora Trio, program Zippyho kamaráti, fotografka Kata Sedlák, kočovný pivovar PADRE Craft Brews a spisovateľka Vanda Rozenbergová sa predstavia na Voices Live 42. Multižánrový večer sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra v bratislavskom Divadle Tower Stage.

04 Pacora Trio na WOMEX archív

Kto sa predstaví

Legendárna skupina Vidiek vznikla v roku 1987 v obci Rovinka neďaleko Bratislavy. V roku 2015 vydala album Vidiek s oblohou. Vznikal osem rokov a hosťuje na ňom napr. Katarína Knechtová, Michal Kaščák, Pišta Vandal, Puding Pani Elvisovej či Pacora Trio. Práve poslední menovaní si s Vidiekom zahrajú aj na Voices Live 42. Pacora Trio tvoria huslista Stanislav Palúch, cimbalista Marcel Comendant a kontrabasista Róbert Ragan. Ich hudba spájajúca jazz, folklór a vážnu hudbu nedávno zaujala aj na prestížnom medzinárodnom festivale world music Womex 2015 v Budapešti.

Lúčny koník Zippy je zase ústrednou postavou programu Zippyho kamaráti, ktorí učí deti vo veku 5 – 7 rokov lepšie chápať a vyjadrovať svoje emócie, riešiť problémy či vychádzať s kamarátmi, súrodencami, rodičmi a ďalšími ľuďmi. V príbehoch plných obrázkov a aktivít hlavné postavy riešia situácie dobre známe malým deťom – kamarátstvo, stratu kamarátov, šikanu, vyrovnávanie sa so zmenami a stratou. Program sa na Slovensku realizuje od roku 2013 pod záštitou Ligy za duševné zdravie.

03 Twins - foto Kata Sedlák, séria Identické dvojčatáKata Sedlák pochádza z Piešťan. Fotografii sa začala venovať v šestnástich rokoch, naplno fotí od roku 2013. Jej tvorbu charakterizujú čiernobiele veľkoformátové snímky zachytávajúce ľudí, vodu a oblaky v momentoch plných emócií. Jej snímky boli publikované v časopisoch ako Feature Shoot, Dodho Magazine, Mono, National Geographic a ďalších. Za sériu Chlapčenské leto získala tretie miesto v kategórii Každodenný život v súťaži Slovak Press Photo 2015.

Sládek Maroš Hajduk založil v Košiciach jeden z prvých kočovných pivovarov na Slovensku. Pod značkou PADRE Craft Brews varí pivo v jeho najčistejšej možnej podobe – tradičným remeselným spôsobom, bez konzervačných látok a umelých farbív, nefiltrované a nepasterizované. Jeho pivá ako Mustáž, Hop’n’Rolla či tie zo série Cigánska láska oceňujú nielen pivári, ale aj porotcovia slovenských či medzinárodných súťaží.

Vanda Rozenbergová je bibliografkou, maliarkou a spisovateľkou. Svojimi poviedkami si získala povesť výbornej pozorovateľky medziľudských vzťahov so zmyslom pre detail i pre absurdno. Na Voices Live 42 predstaví novú zbierku poviedok s názvom Slobodu bažantom, ktorá vychádza v novembri.

Kedy, kde, ako

V poradí 42. multižánrový večer sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra o 19:00 v Divadle Tower Stage v Bratislave. Vstupné je 5 eur. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal a na mieste konania. Priamy prenos a neskôr záznam bude možné sledovať na internetovej televízii MeToo.sk. Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange, kreatívnym partnerom Cukru, partnermi Divadlo Tower Stage a Konsepti. Podujatie podporili mediálni partneri Rádio_FM a MeToo.sk.

Zdroj: Voices