V roku 2015 OZ INEX Slovakia odštartovalo pilotný ročník kampane „Dobrovoľnícka stopa“ s cieľom zmapovať svoje dobrovoľnícke aktivity doma a v zahraničí.

Občianske združenie INEX Slovakia minulý rok odštartovalo pilotný ročník kampane “Dobrovoľnícka stopa”. Jej cieľom bolo zmapovať svoje dobrovoľnícke aktivity doma a v zahraničí. Nadšenie pomôcť preukázalo takmer 600 dobrovoľníkov. Stále tak existujú ľudia s chuťou meniť svet a venovať svoj čas správnym veciam.

Infografika_Dobrovolnicka_StopaKampaň dobrovoľnícka/ľudská stopa ukázala, do akých aktivít a na akom mieste sa dobrovoľníci zapojili. Symbolickú stopu zanechali dobrovoľníci v piesku, blate.. v Dánsku, Litve, na Srí Lanke,  hradoch Kamenica, Brekov, ale aj na iných miestach v rámci jednodňových, viacdňových a školiacich aktivít o dobrovoľníctve.

Dobrovoľníkom môže byť naozaj každý. Dobrý pocit z pomoci tým, ktorí to potrebujú nie je jediným prínosom pre dobrovoľníka, ale aj možnosť spoznať nové krajiny, kultúry, miesta, ľudí a v neposlednom rade samých seba.

INEX Slovakia na základe úspechu pilotného projektu plánuje organizovať kampaň aj v roku 2016. Organizácia verí, že počet ľudí so záujmom meniť svet bude narastať.

Zdroj: Ing. Miroslava Zváčová, INEX Slovakia