V stredu 6. apríla 2016 zvíťazila na medzinárodnom festivale študentských firiem v Rige JA Firma GLORY z Gymnázia Trebišovská v Košiciach. Tím mladých podnikateľov predstavil a úspešne obhájil svoj podnikateľský nápad – žuvačku na chudnutie. Tento produkt obstál v hodnotení odbornou porotou v konkurencii 100 tímov z celej Európy. Študenti tak právom získali titul „Najlepšia študentská firma“.

JA Firma GLORY pri Gymnáziu, Trebišovská 12 v Košiciach, vznikla v rámci stredoškolského programu JA Aplikovaná ekonómia. Študentskú firmu tvoria mladí, ambiciózni a kreatívni študenti pod vedením skúsenej učiteľky Márie Kovaříkovej.

Mojim cieľom v predmete aplikovaná ekonómia bolo naučiť mojich žiakov, dnes úspešných mladých ľudí, ako funguje reálny trh. Dať im reálnu skúsenosť a ponúknuť im praktické zručnosti, ktoré sa im zídu pri prechode zo školských lavíc na trh práce. Naučiť ich premieňať svoje sny na skutočnosť,“ dodáva motivátor a učiteľ v jednej osobe Mária Kovaříková.

Keď sme vstupovali do aplikovanej ekonómie, nemysleli sme si že nám to dá tak veľa. Skúsenosti z veľtrhu v Bratislave a Rige nám dali iný pohľad na svet. Zistili sme, že tímovou prácou a tvrdou drinou sa dajú dosiahnuť vyššie ciele. Výhra na medzinárodnom veľtrhu v Rige, kde sme sa umiestnili na prvom mieste spomedzi 100 tímov, bola už len čerešničkou na torte,“ ešte dodáva Petra Pangrácová, viceprezidentka pre financie v študentskej firme GLORY pri Gymnáziu Trebišovská 12, Košice.

JA Firma GLORY sa úspešne prezentovala svojim produktom aj na národnej súťaži JA Veľtrh podnikateľských talentov, ktorý bol 22.marca 2016 v Bratislave. Ich HerbaFit, teda žuvačka na chudnutie obsahuje látky, ktoré potlačujú chuť do jedla. Pomáha proti nadváhe, uzdravuje, stabilizuje obranyschopnosť, pomáha proti stresu.

JA Slovensko podporuje a rozvíja vo svojich vzdelávacích programoch prierezové kompetencie, ktoré pomáhajú mladým ľuďom rozvíjať ich schopnosť tvorivo myslieť a inovovať, posilňujú ich aktívnosť, pružnosť, samostatnosť, schopnosť riadiť projekty a dosahovať výsledky. Po viac ako 20 rokoch pôsobenia na Slovensku, môžeme poukázať na pozitívny vplyv podnikateľského vzdelávania, ktorý potvrdzuje stále viac dôkazov, že mladí ľudia, ktorí absolvujú tieto programy, si vo väčšej miere osvoja podnikateľské postoje, získajú zamestnanie skôr po ukončení štúdia alebo si založia firmu a časom vytvárajú nové pracovné miesta,“ hovorí generálny riaditeľ JA Slovensko Adam Šepetka.

Viac informácií o programe JA Aplikovaná ekonómia nájdete tu: www.ae.jaslovensko.sk

Junior Achievement Slovensko, n.o. (JA Slovensko, n.o.)

Ako líder v podnikateľskom a ekonomickom vzdelávaní na Slovensku pôsobí od roku 1992. Do programov, ktoré učia skúsenosťou sa ročne zapája približne 17 000 študentov zo 700 škôl. Programy podporujú podnikateľské a ekonomické myslenie a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Je členom medzinárodnej siete JA Worldwide®JA Europe.

Viac o organizácií tu:www.jaslovensko.sk.

Zdroj: Junior Achievement Slovensko

.