Mediálna škola opäť otvára svoje brány všetkým, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti médií. Už po ôsmykrát sprostredkuje Laura, združenie mladých dvojročný cyklus neformálneho vzdelávania v oblasti médií.

Projekt Mediálnej školy zahŕňa v sebe štyri kurzy v rozmedzí 2 rokov z rôznych oblastí médií. V prvom ročníku je pre záujemcov pripravený kurz o písanej žurnalistike pod názvom VIDIM, v ktorom sa mladí mediálnici dozvedia viac o písaní správy, na jar na kurze ŽIJEM sa zase posunú bližšie do tajov fotografie. Druháci sa čo to podučia tvorbe v grafickom prostredí na kurze TVORÍM a na záverečnom absolventskom kurze DÁVAM zavŕšia svoje mediálne štúdia tvorbou krátkeho videa.

Každý kurz zastrešujú organizátori z mediálneho tímu a profesionálni lektori priamo z praxe – novinári, fotografi, grafici a kameramani. Registračný poplatok je 30€ za kurz a zahŕňa v sebe náklady na ubytovanie, stravu, materiál a lektorov. Samotné kurzy sa budú odohrávať na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

,,Cieľom Mediálnej školy nie je iba naučiť účastníkov základné zručnosti z mediálnej sféry, ale najmä naučiť ich kriticky myslieť a samostatne tvoriť diela, ktoré potom budú využívať v samotnej praxi,” vysvetľuje jedna z organizátoriek Katarína Berešová FMA. „Tešíme sa na tento ročník a aktuálne pripravujeme aj nejaké programové zmeny a novinky, tie však potenciálni záujemcovia odhalia až na mieste“ dodáva Alžbeta Hrušovská.

Termíny kurzov:

  • VIDÍM 4.-6. 11. 2016
  • TVORÍM 18.-20.11.2016
  • ŽIJEM 21.-23.4.2017
  • DÁVAM 28.-30.4.2017

Prihlásiť sa je možné najneskôr do 20. októbra 2016, prihlášku môžeš vyplniť tu.