“Letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory sa rýchlo plnia dobrovoľníkmi
z celého sveta. Vyše 1000 miest zostáva neobsadených. Tábor si je možné vybrať na stránke organizácie. Okrem európskych krajín sú tábory aj na exotických miestach.”

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor predstavuje jedinečnú možnosť ako spoznať krajinu inak. Na tábore sú maximálne dvaja dobrovoľníci z jednej krajiny, dohovoria sa v cudzom, najčastejšie anglickom jazyku. Hlavnou aktivitou je oprava historických pamiatok, organizovanie festivalov, príprava aktivít pre deti, ľudí s postihnutím a iné. Ročne sa ich zúčastní 14 000 dobrovoľníkov.

Vďaka účasti na táboroch sa dobrovoľníci naučia samostatnosti, zdokonalia sa v cudzom jazyku, získajú priateľov z celého sveta, neoceniteľné skúsenosti, zážitky a pritom pomôžu niekomu, kto to potrebuje.

Dobrovoľníci majú možnosť prežiť leto v európskych krajinách, napríklad v Nemecku, Belgicku,Španielsku, Holandsku, Taliansku, na Islande a ďalších. Skúsenejší môžu zavítať do Japonska, Južnej Kórei, Indie alebo Mexika.

Prvý medzinárodný dobrovoľnícky tábor sa uskutočnil v roku 1920 vo francúzskej dedine Esnes en Argonne zničenej počas prvej svetovej vojny. INEX Slovakia25 rokov organizuje medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a zároveň vysiela slovenských dobrovoľníkov do zahraničia.

Vybrať si ten správny tábor je veľmi jednoduché, celú pestrú ponuku nájdeš TU.

Činnosť INEX-u Slovakia je podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Zdroj: INEX Slovakia