Ako pomáha zasielanie vyradených počítačov z Európy a USA západnej Afrike? V čom sa naše správanie podobá narkomanovi, ktorý je presvedčený, že iba žúruje? Ktorá krajina nemá vlastnú armádu a 99% jej energie pochádza z obnoviteľných zdrojov?

Aj na tieto otázky prináša odpovede nová kniha Hlasy väčšinového sveta – 10 + 1 rozhovorov z 5 kontinentov z dielne CEEV Živica a Technickej univerzity vo Zvolene. Je to 166 strán rozhovorov s ľuďmi rôznych národov, etník a osudov, ktorí vám odhalia svoj pohľad na usporiadanie sveta, pomoc a možnosti zmeny k lepšiemu.

Prídite na krst knihy 26.10. v Bratislave do Satori Stage spojený s diskusiou s respondetami – Janette Motlová Maziniová sa podelí o svoj pohľad na rozdiely medzi rómskym a gádžovským svetom, antorpológ Tomáš Ryška sa bude venovať téme, komu najviac pomáha humanitárna pomoc a 12 ročná Iniya Govender – polovičná Indka s juhoafrickou národnosťou príde porozprávať o tom, aké je to žiť na Slovensku s inou farbou pleti. Na záver Vás čaká hudobné prekvapenie.

Viac o knižke a možnosť objednávky na www.zivica.sk/rozhovory
Udalosť na facebooku: https://www.facebook.com/events/1089257757778773/