Dokedy: 10. október 2017
Kde: Žilina
Kedy: november 2017 - apríl 2018

“Sme hrdí a sme vďační aj predošlým organizátorom, ktorý stáli pri zrode tohto projektu. Mladým absolventom Mediálnej školy môže akreditovaný certifikát výrazne zlepšiť ich osobný profil pre úspešné uplatnenie sa v mediálnej sfére“, – Katarína Berešová (jedna z organizátoriek Mediálnej školy).

V poradí už 9. ročník dvojročného cyklu neformálneho vzdelávania v oblasti médií organizuje Laura, združenie mladých, ktorej poslaním je rozvoj osobnosti mladých ľudí so špeciálnou pozornosťou na dievčatá a mladé ženy a tiež plnohodnotné využitie ich voľného času.

Projekt Mediálna škola zahŕňa v sebe štyri kurzy v rozmedzí dvoch rokov z rôznych mediálnych oblastí. V 1. ročníku je pripravený kurz o písanej žurnalistike – VIDÍM, v ktorom sa dozvieš viac o písaní správy, jarný kurz ŽIJEM, bude zasvätený fotografii. Druháci sa zdokonalia v tvorbe v grafickom prostredí na kurze TVORÍM a na záverečnom absolventskom kurze DÁVAM zavŕšia svoje mediálne štúdiá tvorbou krátkeho videa.

Termíny kurzov:

  • VIDÍM (žurnalistika) 10. – 12. november 2017

  • TVORÍM (grafika) 27. – 29. október 2017

  • ŽIJEM (fotografia) 13. – 15. apríl 2018

  • DÁVAM (video) 20. –  22. apríl 2018

Každý z kurzov je zastrešený organizátormi z mediálneho tímu a profesionálnymi lektormi priamo z praxe. Novinkou tohto ročníka je akreditácia projektu Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

V prípade záujmu o účasť je potrebné vyplniť prihláškudeadline pre prihlasovanie sa je 10. október 2017. Podrobnejšie informácie sú tu.

Zdroj: Laura, združenie mladých