Dokedy: 6. január 2019
Kde: Štrasburg, Francúzsko
Kedy: 6. - 13. apríl 2019

MEUS je svetovo najautentickejšia simulácia rozhodovacieho procesu Európskej únie, ktorá sa uskutočňuje priamo v budove Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

10 úspešných ročníkov, vždy za pomoci rozsiahlej podpory európskych inštitúcií, poslancov európskeho parlamentu, neziskových organizácií a think-tankov, to je Model Európskej Únie – “MEUS” v Štrasbugu.

Podujatie, ktoré malo zásadný vplyv na kariéru účastníkov – pre mnohých z nich to bola skúsenosť, ktorá im zmenila život.

V súvislosti s európskymi voľbami, ktoré sa konajú krátko po simulácii, začína Edícia MEUS 2019 tiež kampaň na povzbudenie mladých ľudí k účasti na voľbách. PR kampaň bude sprevádzaná sériou miniMEUS simulácií v mnohých európskych mestách.

V rámci podujatia majú účastníci na jeden týždeň možnosť vyskúšať si úlohu Poslancov Európskeho parlamentu, Ministrov Rady EÚ, novinárov, lobistov a tlmočníkov a diskutovať o dvoch kontroverzných reálnych legislatívnych návrhoch. Predmetom diskusií budú 3 témy:

  • klimatická zmena
  • ochrana práv spotrebiteľov
  • európske voľby

Podujatie sa uskutoční v termíne 6. – 13. apríla 2019 v sídle Európskeho parlamentu vo francúzskom Štrasburgu. Deadline pre prihlasovanie sa záujemcov o účasť je 6. január 2019.

Podrobnejšie informácie nájdeš vo FB evente a na oficiálnej stránke “MEUS 2019″, prihlásiť sa môžeš TU.

Zdroj: BETA France