Dokedy: čím skôr
Kde: Hlavná stanica v Bratislave
Kedy: 31. máj - 3. jún 2018

Participatívny workshop výroby nového obsahu hry – BEEN THERE TOGETHER bude zameraný špecificky na Hlavnú Stanicu v Bratislave. Cieľom bude vytvorenie nového obsahu, ktorý bude slúžiť na sprostredkovanie empatickejšieho pohľadu na známe miesto.

Lektorkami workshopu sú Mirian Calvo a Eva Možná.

S Mirian Calvo sa budú v prvej časti workshopu skúmať súčasné formy používania a chápania Hlavnej stanice, na ktorých základoch bude postavená druhá časť, kde účastníci spolu s Evou Možnou vkročia do gamifikačných praktík a možností využitia hier vo verejnom priestore.

Súčasťou workshopu bude zvuková prechádzka s binaurálnou hlavou, ktorú vytvoril Jonáš Gruska. Pomocou hlavy bude možné stanicu vnímať “mikrofonicky”. Ďalším bodom programu bude situacionistická performance Jürgena Rendla. Prostredníctvom sprevádzanej prechádzky si účastníci prehliadnu zákutia stanice.

Príbehy spojené s hlavnou stanicou rozpovedia sprievodkyňa Božena, nosič batožiny Dodo a architekt Peter Szalay.

Súčasťou programu bude aj verejná prednáška Mirian Calvo – 2. júna 2018 o 20:00 v A4 – priestor pre súčasnú kultúru zameraná na význam reflektívneho kreslenia ako metódy participatívneho navrhovania.

Workshop bude v anglickom jazyku.

Zdroj: Been there together