Blogy

Čo je dôležité vo vzdelávaní

24. apríl 2017

V školstve je málo dôležitejších vecí ako kvalitní učitelia. Kľúčové je však prostredie, ktoré stimuluje rozvíjanie vlastných nápadov, aktivít a projektov.

Viac si môžete prečítať TU.
 
 
 

Podpora mládežníckych organizácií dosiahla ďalšie minimum

16. február 2017

Všetci sa dnes zhodnú na tom, že neformálne metódy a hodnotové vzdelávanie sú kľúčovými chýbajúcimi prvkami v našom vzdelávaní. Napriek deklaráciám sa však tento postoj nijak v realite neprejavuje. Trend je skôr…

Viac si môžete prečítať TU.
 
 
 

Ministerstvo školstva chce posunúť vzdelávanie do 21. storočia. Snáď to myslí vážne.

11.november 2016

Predložený “Návrh cieľov národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania” je skutočne progresívnou predstavou o budúcnosti školstva na Slovensku. Všetko však visí na jeho zavedení do praxe.

Viac si môžete prečítať TU.
 
 
 

Ako zapojiť mladých do politického rozhodovania?

20.septembra 2016

Sú nezrelí a nerozumejú tomu. Mladí ľudia Slovensku sú často vylúčení z politického rozhodovania. Hlavne v oblasti školstva by to tak však byť nemalo – ani na lokálnej a ani na európskej úrovni.

Viac si môžete prečítať TU.
 
 
 

Ako vnímajú súčasnú spoločnosť mladí Rómovia?

30.augusta 2016

O názory Rómov na spoločenskú situáciu sa na Slovensku zaujímame málo. Je to škoda, pretože ich perspektíva jednoznačne stojí za pozornosť.

Viac si môžete prečítať TU.
 
 
 

Školstvo potrebuje spätnú väzbu

10.augusta 2016

Problémy slovenského školstva nespočívajú len v malom objeme peňazí.  Obrovským nedostatkom je aj fakt, že neexistujú mechanizmy, ako učitelia môžu zisťovať, čo robia zle, a následne sa zlepšovať.

Viac si môžete prečítať TU.
 
 
 

Učitelia a autorita: Limity formálneho vzdelávania

4. augusta 2016

Veľa ľudí sa dnes sťažuje, že učitelia nemajú autoritu ako kedysi. Podľa nás je to len dobre, pretože v modernej spoločnosti školstvo založené na autorite nemôže fungovať.

Viac si môžete prečítať TU.